×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

false
true
true
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در جایگاه ۸۷ نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس

📌مهندس رضا یوسفی در این باره بیان داشت: بر اساس آخرین نسخه به روز شده مرکز رتبه بندی وبومتریکس در ویرایش ماه ژانویه ۲۰۲۳ رتبه جهانی وبومتریک، دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نسبت به ماه جولای ۲۰۲۲، ۲۲ پله ارتقاء داشته است.

📌وی افزود: در نظام رتبه بندی جهانی وبومتریکس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در بین دانشگاه های کل کشور در رتبه ۸۷، در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور رتبه ۳۴ ، در کلان منطقه در جایگاه سوم و در استان خراسان رضوی نیز در جایگاه دوم قرار گرفته است.

📌مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه اضافه کرد: این نظام رتبه بندی به ارزیابی حضور پژوهشی و آموزشی دانشگاهها در وب از طریق وبسایت های دانشگاهی آنان و براساس شاخص های اختصاصی می پردازد.

📌مهندس یوسفی تصریح کرد: براین اساس وب سایت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی براساس سه شاخص تعداد ارجاع یا لینک های برقرار شده از سایر سایت ها به سایت دانشگاه (شاخص Visibility) با وزن ۵۰ درصد، تعداد استنادات نویسنده های پر استناد دانشگاه در Google Scholar citations (شاخصOpenness) با وزن ۱۰ درصد و تعداد مقالات کیفی دانشگاه قرار گرفته در بین ۱۰ درصد مقالات پر استناد موضوع مربوطه در سایت SCImago (شاخص Excellence) با وزن ۴۰ درصد ارزیابی و رتبه بندی می شوند.

📌مدیر آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار خاطر نشان کرد: امید است که این روند رو به رشد که در طی این چند سال به وجود آمده، با رفع مشکلات SEO سایت کماکان ادامه داشته باشد تا در دوره های آتی نیز شاهد ارتقاء رتبه دانشگاه در سطح کشور و منطقه باشیم.

false
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد