150پروژه نیمه‌تمام ورزشی خراسان رضوی در انتظار اعتبارات | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 9 اسفند - 1399  
true
true
150پروژه نیمه‌تمام ورزشی خراسان رضوی در انتظار اعتبارات

تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران این حوزه در خراسان‌رضوی است.

 

به گزارش سبزوار دوربین ، این پروژه‌ها مانند میراثی از دولت‌های گذشته به دولت یازدهم رسیده است و با توجه به محدودیت‌های اعتباری سرعت تکمیل آنها چندان رضایت بخش نیست. با توجه به پروژه‌های ناتمام ورزشی در استان خراسان رضوی سرانه فضای ورزشی این استان از مطلوبیت لازم برخوردار نیست.

 

وجود 4 هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور

 
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان در این خصوص اظهارکرد: 4 هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که تکمیل آنها نیازمند 110 هزار میلیارد ریال اعتبار است.
«محمدرضا داورزنی» در سفر اخیر خود به سبزوار با اشاره به برگزاری طرح‌های استعدادیابی ورزشکاران به عنوان یکی از برنامه‌های وزارت ورزش و جوانان، افزود: برگزاری جشنواره‌های استعدادیابی در سراسر کشور زمینه تقویت ورزش ملی را فراهم می‌کند  و شناسایی استعدادهای نخبه ورزشی سبب حضور موفق جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های بین المللی می‌شود.

 

 

وی از اختصاص اعتبارات مورد نیاز از محل 9 درصد مالیات بر ارزش افزوده به وزارت ورزش و جوانان خبر داد و گفت: این اعتبارات در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی، تقویت هیات‌های ورزشی استان‌ها و توسعه ورزش در مناطق محروم و روستایی استفاده می‌شود .
معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزیر ورزش و جوانان  مهم‌ترین اولویت دولت را تکمیل پروژه‌های نیمه تمام دانست و بیان کرد: این وزارتخانه پروژه‌های نیمه تمام ورزشی را برای تکمیل به بخش خصوصی واگذار کرده است و طی چند سال آینده تمامی پروژه‌های نیمه تمام ورزشی به مرحله تکمیل می‌رسد.

 

توجه به مناطق محروم و روستایی

 
مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان‌رضوی نیز با بیان این‌که 150 پروژه نیمه تمام ورزشی در استان وجود دارد، اظهار کرد: تکمیل این پروژه‌ها نیازمند 3هزار و 700 میلیارد ریال اعتبار است.
«کوروش صبوریان» با اشاره به تکمیل 15 پروژه ورزشی طی 3سال اخیر، افزود: اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تلاش کرده تا پروژه‌های عمرانی را به صورت کامل و بدون هیچگونه نقصی به مرحله بهره‌برداری برساند.
وی ادامه داد: افتتاح پروژه‌های عمرانی بدون تکمیل مسائل جزئی برای مردم هنگام استفاده مشکل ایجاد می‌کند . اکنون برخی از پروژه‌های ورزشی در مرحله اتصال انشعابات قرار دارد و پس از تکمیل تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان‌رضوی افزود: با وجود کمبود اعتبارات به توسعه ورزش در مناطق محروم استان توجه خاصی شده است و تکمیل پروژه‌های ورزشی این مناطق در اولویت قرار دارد.
صبوریان یکی از سیاست‌های وزارت ورزش و جوانان را رعایت عدالت اجتماعی دانست و بیان‌کرد: با همکاری این وزارتخانه و استانداری خراسان رضوی تلاش شده تا با اختصاص اعتبارات مورد نیاز پروژه‌های نیمه تمام ورزشی مناطق محروم و روستایی استان با سرعت بیشتری به مرحله بهره‌برداری برسد.
وی با بیان این‌که خراسان رضوی از نظر زیرساختی در موضوع امکانات ورزشی دچار عقب ماندگی است، عنوان‌کرد: با توجه به گستردگی و وسعت خراسان‌رضوی باید همت بیشتری برای ارائه خدمات ورزشی به 28 شهرستان این استان انجام شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان‌رضوی با بیان این‌که در موضوع اعتبارات نیازمند نگاه ویژه‌ای از سوی وزارت ورزش و جوانان هستیم، گفت: براساس ماده 88 واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، درآمد دریافت شده از محل اجرای این قانون در شهرستان‌های بزرگ از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان به مناطق محروم خراسان‌رضوی اختصاص داده شد.
صبوریان با بیان این‌که ورزشکاران مناطق محروم استان به صورت گلخانه‌ای تحت پوشش قرار دارند، اظهار کرد: تعداد زیادی از قهرمانان استان از شهرستان‌های محروم استان پرورش یافتند و با ساماندهی شرایط پیشرفت آنها فراهم شده است.
وی ادامه‌داد: استان خراسان رضوی در بخش ورزش همگانی طی سال گذشته رتبه برتر کشور را کسب کرده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی با اشاره به لزوم توجه به توسعه ورزش قهرمانی نیز افزود: اعتبارات وزارت ورزش و جوانان برای توسعه ورزش قهرمانی در استان قابل توجه نیست و به خراسان رضوی با وجود یک‌هشتم جمعیت کشور اعتبارات مناسبی در حوزه ورزش و جوانان اختصاص نمی‌یابد.
صبوریان همچنین با اشاره به ریشه بازی‌های بومی و محلی در خراسان رضوی، بیان کرد: کشتی با چوخه به عنوان یکی از ورزش‌های قدیمی هر هفته در شهرستان‌های استان برگزار می‌شود .
وی از فعالیت لیگ بازی‌های بومی و محلی در خراسان‌رضوی خبر داد و گفت: امسال مسابقات بین المللی بازی‌های بومی و محلی به میزبانی مشهد برگزار می‌شود  و بیش از 10 کشور در این مسابقات حضور می‌یابند.

 

افزایش اعتبارات وزارت ورزش

 
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز دراین خصوص با اشاره به افزایش 30 درصد اعتبارات وزارت ورزش و جوانان در سال 96، اظهارکرد: با موافقت نمایندگان مجلس با این میزان افزایش اعتبارات تحولات زیادی در فعالیت‌های وزارت ورزش و جوانان ایجاد می‌شود .
«رمضانعلی سبحانی‌فر» با اشاره به تسریع در تکمیل پروژه استادیوم 15 هزار نفری سبزوار، افزود: طی سال گذشته 100 میلیارد ریال اعتبار از محل اسناد خزانه به این پروژه ملی اختصاص داده شد و تا پایان سال 96 نیز فاز نخست آن به بهره برداری می‌رسد.
وی با بیان این‌که مجلس شورای اسلامی به واگذاری تیم‌های ورزشی به بخش خصوصی تأکید دارد، بیان کرد: طبق اصل 44 قانون اساسی تمامی فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باید از سوی مردم مدیریت شود.
نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی یکی از مهم ترین شاخص‌های واگذاری باشگاه‌ها به بخش خصوصی را ایجاد زیرساخت‌ها دانست و عنوان‌کرد: اکنون موضوع واگذاری تیم‌های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی متوقف نشده است و پس از ایجاد زیرساخت‌های مناسب اجرایی می‌شود .

 

 

 

** گزارش از میلاد کلاته

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true