×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 17 آذر - 1401  
true
true
گرمای هوا شیوع کرونا را کاهش می‌دهد

دکتر علیرضا مسلم گفت: اصولا افزایش دمای هوا بر میزان پایداری همه انواع ویروس تاثیر منفی داشته و سبب کوتاه شدن حیات و کاهش تاثیر آنها در محیط می‌شود.

وی همچنین “رعایت دقیق و مستمر بهداشت فردی، دست ندادن و روبوسی نکردن هنگام احوالپرسی، شست‌وشوی مرتب دستها با صابون، بکارگیری مایع ضدعفونی کننده و نیز حفظ آرامش و پرهیز از نگرانی نسبت به بیماری” را از اقدامات موثر برای پیشگیرانه و مهار شیوع بیماری کرونا برشمرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار ادامه داد: کمیته بحران این دانشگاه، کارگروه سلامت و امنیت غذایی برای پیشگیری و مهار بیماری کرونا در سبزوار تشکل شده و نشستهای آنها بطور مستمر در حال برگزاری است. حوزه معاونت بهداشتی، رابطان بهداشت و بهورزان شهرستان سبزوار نیز در همین ارتباط فعال شده‌اند.

وی گفت: دستورالعمل‌های لازم نیز برای رعایت موارد بهداشتی و ضدعفونی مرتب به همه مدارس، دانشگاهها، حوزه‌های علمیه، مکانهای عمومی متعلق به اوقاف، شهرداریها و مراکز نظامی و انتظامی ابلاغ شده است.

دکتر مسلم افزود: نتیجه آزمایش طبی دو بیمار مشکوک به کرونا در سبزوار منفی اعلام شد. هیچ مورد فوت ناشی از این بیماری نیز در حوزه زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار شامل شهرستانهای جوین، جغتای، خوشاب و داورزن گزارش نشده است.

وی ادامه داد: مرکز آموزشی درمانی واسعی سبزوار بطور ویژه برای پذیرش بیماران احتمالی مشکوک به کرونا در نظر گرفته شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: در صورت شناسایی مواردی از بیماری کرونا، دانشگاه اطلاع رسانی لازم را انجام می دهد و اقدامات لازم طبق دستورالعمل انجام خواهد شد.

شهردار سبزوار نیز در خصوص اقدامات این دستگاه در مبارزه با شیوع ویروس کرونا به خبرنگار ایرنا گفت: شهرداری به منظور پیشگیری از شیوع احتمالی بیماری کرونا با همکاری دانشگاه علوم پزشکی اقدام‌های نظافتی و ضدعفونی در اتوبوس‌های شهری، ایستگاه‌های اتوبوس و شست و شوی سطل‌های زباله شهری را در دستور کار خود قرار داده است.

سید علی کوشکی افزود: برنامه‌ریزی‌های لازم برای ارائه آموزش‌ به کارکنان سازمان های آرامستان، رانندگان اتوبوسرانی، پاکبانان، نیروهای حمل زباله و پسماند و نگهبانان بوستان‌های شهری نیز صورت گرفته است.

دانشگاه علوم پزشکی سبزوار با ۶ بیمارستان تخصصی، ۸۵۰ تخت مصوب، ۲۸ مرکز بهداشتی درمانی و ۵۵ داروخانه دولتی و خصوصی و با ۸۰ داروساز به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت شهرستان‌های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب و داورزن در غرب خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کند. سبزوار در فاصله ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

پنج میلیون نفر از جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. بقیه جمعیت این استان از سوی دانشکده و دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار، تربت‌حیدریه، تربت‌جام، گناباد و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.

 

منبع خبر : ایرنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true