×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 5 آبان - 1399  
true
true
هزار معلول سبزواری در نوبت خدمات بهزیستی قرار دارند

مرضیه کسرایی فر  نشست مناسب سازی معابر شهری سبزوار افزود: برقراری مستمری ماهیانه و یا افزایش هدفمندی یارانه ها برای معلولان در نوبت دریافت خدمات مستمری، از اولویتهای سازمان بهزیستی است.

وی ادامه داد: هم اینک حدود هفت هزار معلول زیر پوشش اداره بهزیستی سبزوار هستند که سه هزار نفر آنها مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

رئیس اداره بهزیستی سبزوار گفت: از این تعداد معلول زیر پوشش خدمات بهزیستی 200 خانوار دارای دو معلول به بالا هستند.

کسرایی فر افزود: طی یک سال اخیر 38 میلیارد ریال تسهیلات اشتغال به مددجویان بهزیستی در سبزوار پرداخت شد که 17 میلیارد ریال آن به 101 معلول در بخشهای خدمات، دامداری و کشاورزی تعلق گرفته است.

* مناسب سازی ادارات

رئیس اداره بهزیستی سبزوار همچنین گفت: محیط فیزیکی و ساختمان 31 درصد ادارات این شهرستان با نصب رمپ برای رفت و آمد افراد معلول و ناتوان مناسب سازی شده اما هنوز معابر عمومی شهر، پارکها و فضای عمومی برای تسهیل در رفت و آمد معلولان نیازمند مناسب سازی هستند.

وی افزود: خدمت رسانی به گروههای مختلف دارای معلولیت و توسعه برنامه های توانبخشی و توانمندسازی متناسب با نیازهای روز جامعه از مهمترین اولویتهای سازمان بهزیستی برای تحقق سلامت و رفاه اجتماعی است.

چهار مرکز توانبخشی شبانه روزی سالمندان، مرکز نگهداری معلولان ذهنی دختران بالای 14 سال، مرکز نگهداری بیماران اعصاب و روان، 9 مرکز توانبخشی روزانه و چهار سمن معلولان زیر نظارت سازمان بهزیستی به جامعه معلولان در سبزوار خدمات می دهند.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true