×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 3 آبان - 1399  
true
true
نخبگان و معتمدین شهری مانع انصراف درخشنده از انتخابات شورای شهر سبزوار شدند

با فراسیدن روز آخر مدت قانونی تبلیغات انتخابات شورای شهر سبزوار نخبگان و معتمدین شهری مانع انصراف درخشنده از انتخابات شدند

به گزارش سبزوار دوربین ، قبل از اینکه پاسخ دهیم که شرایط احراز یک شغل چیست باید بدرستی بررسی کرد که وظایف و اختیاراتی که برای آن شغل طبق مقررات یا قوانین در نظر گرفته اند چیست و سپس پاسخ داد که برای احراز و انجام شایسته آن چه مهارتها ، دانش ها و توانایی هایی لازم است .

به نظر می رسد که اولین خصوصیت یک عضو شورای شهر باید توانایی انجام کار گروهی باشد که متاسفانه کمتر کسی توانایی انجام این مهم را دارد و سیستم آموزشی ایران بسیار در ایجاد این حس, (عدم نیاز موفقیت به انجام کار گروهی) مقصر است.

انجام کار گروهی نیازمند مهارتهایی است که باید بصورت سیستماتیک از خردسالی آموزش گرفت و تمرینهای مناسبی را هم جهت تسلط بر آن انجام داد.

متاسفانه اکثر ایرانیان بصورت انفرادی تواناییهای خوبی دارند اما در جمع و انجام کار گروهی نمیتوانند بازده مناسبی داشته باشند. و برآیند چند نفر با تواناییهای بالا اکثرا از توانایی جمع تواناییهای آنها به مراتب کمتر است.

پس اولین نیاز یک عضو شورا تسلط انجام کار تیمی است و میدانیم افرادی هرچند بسیار توانمند که در درونشان نخوت و غرور(حس خود بزرگ بینی) باشد تن به کار تیمی نمیدهند و جایشان در شورا نیست.

دومین خصوصیت یک عضو شورا صداقت است چیزی که باز علی رغم آموزه های ما در جامعه رنگ باخته در گذشته ما به فرزندان خود یاد میدادیم که درغگو دشمن خداست اما متاسفانه امروز دروغ رواج زیادی دارد مخصوصا خیلیها برای رسیدن به یک موقعیت راست نمیگویند، غلو کرده یا حقیقت را کتمان میکنند.

سومین و یکی از برترین خصوصیت یک عضو شورا مشورت پذیری اوست همانگونه که در وظائف اعضای شورا آمده است شورای شهر تصمیمات مختلفی را باید بگیرد که نیازمند تخصصهای مختلفی است که میتواند خارج از تخصص اعضای شورا باشد و لازم است اعضای شورا از متخصصین مختلف مشورت بگیرند حتی اگر در شورا چند نفر با تخصص مورد نیاز وجود داشته باشد مطمنا افرادی خارج از شورا خواهند بود که اطلاعات بهتری داشته باشند و مشورت با آنها ضروریست.

مشکلات شهری باید به دور از سیاسی بازی و باند بازی اشخاص حل شود و سیاسی بازی مدیران شهری باعث شده که طی چهار سال اخیر بیشترین زمان اعضای شورای شهر سبزوار به تنش و دعوا سپری شود و متاسفانه زمان کمتری برای توسعه و عمران شهری در نظر گرفته اند.

مردم انتظار بیشتری از عملکرد شورای شهر سبزوار دارند و در حال حاضر برخی از اعضای کنونی سابقه چندین سال حضور دارند ولی متاسفانه مشکلات فیزیکی شهر تغییر پیدا نکرده است لذا اکنون برخی از پروژه های شهری به دلیل سیاسی بازی برخی از افراد نیمه تمام مانده است.

حضور افراد غیر متخصص مهم ترین آسیب کنونی شورای شهر سبزوار است و انتخابات افراد برای حضور در مرسی شورای شهر به صورت قومی و قبیله ای انجام می شود که اگر انتخابات شورای شهر به صورت دو مرحله ای انجام می شد قطعا افراد دارای تخصص ، علم و دانش به شورای شهر سبزوار حضور پیدا می کردند.

از این رو رضا درخشنده نامزد انتخابات شورای شهر سبزوار تصمیم به انصراف از انتخابات را گرفته بود که نخبگان و معتمدین شهری مانع از انصراف وی شدند.

انتهای پیام/

 

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true