عضو «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس گفت:طرح «ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری» پس از تعطیلات مجلس مورد بررسی قرار گرفته ونهابتا به هیئت رئیسه ارائه خواهد شد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - 6 مرداد - 1400  
true
true
فعالیت موسسات زیر چتر یک بانک؛ محور طرح «ساماندهی موسسه مالی و اعتباری»

رمضانعلی سبحانی‌فر نماینده مردم سبزوار گفت: طرح «ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری» پس از تعطیلات مجلس  مورد بررسی قرار گرفته و نهایتا پس از  پختگی لازم به هئیت رئیسه مجلس ارائه خواهد شد.

عضو «کمیسیون صنایع و معادن» مجلس تأکید کرد: این طرح به تعدد ایجاد شعبات تعاونی‌های مالی و اعتباری اشاره دارد لذا تعاونی‌های مالی و اعتباری زمانی باید تنها یک شعبه به لحاظ مالی تأسیس می‌کردند، اما این تعاونی‌ها آرام‌آرام آمدند و چندین شعبه تأسیس کردند که این موارد می‌تواند در نتیجه سوء‌استفاده‌گری از برخی موارد و در مقاطع زمانی سال‌های گذشته انجام شده باشد.

سبحانی‌فر تصریح کرد: معتقدم در ایجاد شعب شفافیت وجود نداشته است که ما می‌کوشیم این مسئله را در قالب این طرح برطرف کنیم تا اینکه بهره‌برداری یک جانبه از این موارد صورت نگیرد.

وی با بیان اینکه می‌کوشیم تا براساس طرح ساماندهی مؤسسات مالی و اعتباری، این مؤسسات را زیر چتر یک بانک مدیریت کنیم اظهار داشت:‌ این امر می‌تواند امور آینده و گذشته این مؤسسات را شفاف کند.

سبحانی‌فر ادامه داد: براساس این طرح باید خط اعتباری‌ای برای ساماندهی این مؤسسات و تعاونی‌ها در نظر گرفته شود و همچنین اگر ضرورت داشت این منابع باید در ردیف‌های اعتباری بودجه سالیانه دیده شود.

انتهای پیام/

منبع خبر : میزان
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true