رئیس حفاظت محیط زیست جوین از دستگیری صیاد پرندگان شکاری در این شهرستان خبر داد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 6 آبان - 1400  
true
true
صیاد پرندگان شکاری در جوین بازداشت شد

به گزارش سبزوار دوربین ، محمد حسین شم آبادی در تکمیل این خبر گفت : مامورین یگان حفاظت محیط زیست جوین در حین گشت و کنترل مستمر مناطق موفق به شناسایی و دستگیری یکی از صیادان پرندگان شکاری شدند.

 

وی ادامه داد: همدستان متخلف به کمک چندین نفر از افراد بومی، تمامی مسیرهای منتهی به کوخت را رصد کرده و با مشکوک شدن به محیط بانان متهم رااز محل متواری کردند که خوشبختانه با درایت و سرعت عمل مامورین، فرد متخلف دستگیر و موقتاً روانه زندان شد.

 

وی افزود: متهم اهل شهرستان های جنوبی کشور است که از وی یک بهله دلیجه و دو قطعه قمری به همراه دو رشته تور مخصوص صید پرندگان شکاری، کشف و ضبط شد.

 

شم آبادی ادامه داد: پرندگان شکاری در راس هرم غذائی قرار داشته و نقش اکولوژیکی این گونه های با ارزش در برقراری تعادل اکوسیستم و کاهش جمعیت جوندگان بر هیچ کس پوشیده نیست و متاسفانه صید بازهای شکاری توسط افراد سودجو سبب تهدید انقراض این گونه های ارزشمند شده است.

 

وی ضمن اشاره به اینکه اکثر بازهای شکاری در ضمیمه دو سایتیس (کنوانسیون منع تجارت گونه های گیاهی و جانوری در معرض خطر انقراض) و همچنین در لیست سرخ ( طبقه EN ) سازمانIUCN (سازمان جهانی حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست) قرار گرفته اند گفت: دربین قوانین و مقررات مربوط به شکار و صید، سنگین ترین مجازات به متخاطیان صید و قاچاق پرندگان شکاری اختصاص دارد.

 

شم آبادی تصریح کرد: قانون گزار به استناد تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون شکار و صید، می توانند به طور همزمان علاوه بر جزای نقدی، فرد متخاطی را به مجازات حبس (مدت نود و یک روز تا سه سال) محکوم کنند.

 

رئیس حفاظت محیط زیست جوین خاطر نشان ساخت:. طبق مصوبه شماره 380مورخ31/4/94شورایعالی حفاظت محیط زیست ضرر و زیان وارده به محیط زیست از حیث این تخلف ، مبلغ 200 میلیون و 200 هزار ریال تعیین شده است که بایستی توسط خاطی به حساب خزانه واریز شود.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true