×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 5 آبان - 1399  
true
true
شناسایی 20 خانه تاریخی در سبزوار

محسن برآبادی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار سبزوار دوربین با بیان اینکه بیشتر خانه های تاریخی سبزوار در اختیار مالکان شخصی است افزود: خرید خانه های تاریخی در دستور کار قرار دارد.

 

وی با اشاره به مشارکت شورای شهر و شهرداری سبزوار در خرید خانه های تاریخی اظهار داشت: خانه تاریخی اولیا در آخرین روزهای سال گذشته خریداری شد و امسال با مشارکت شورای شهر و شهرداری خرید 2 خانه تاریخی دیگر در نظر گرفته شده است.

 

وی خانه های تاریخی را نماد شهر سبزوار و عامل رونق گردشگری دانست و گفت: خانه های اولیا، اسکوئی، اسلامی، افچنگی، جعفرزاده، چشمی، سدیدی و شریعتمدار برخی از خانه های مهم تاریخی این شهر است.

 

سرپرست پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار افزود: توجه به احیا و مرمت خانه های تاریخی منجر به رشد گردشگری و توسعه اقتصادی آنها شده که تلاش می شود این الگو در سبزوار نیز پیاده شود.

 

وی اظهار داشت: مالکان برخی خانه های تاریخی تصمیم به فروش خانه های خود دارند که در صورت غفلت میراث فرهنگی و شهرداری این آثار به افرادی واگذار می شود که بدون توجه به ارزش تاریخی بنا اقدام به تخریب و تغییر کاربری آن می کنند.

 

وی گفت: با احیا و مرمت خانه های تاریخی و تبدیل آنها به مجتمع های مسکونی و واحدهای اقامتی زمینه جذب گردشگران به شهرستان سبزوار فراهم می شود.

 

پایگاه میراث فرهنگی شهر تاریخی سبزوار سال گذشته با هدف صیانت از آثار تاریخی و توسعه گردشگری در محل خانه امین التجار مشهدی این شهر راه اندازی شد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true