×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 5 آبان - 1399  
true
true
سبزوار بعد از مشهد بیشترین رسانه را در خراسان رضوی دارد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد سبزوار در اولین جلسه هماهنگی پاسداشت و گرامیداشت روز خبرنگار گفت : شهرستان سبزوار تعداد ۲۲ نشریه مجوز دار دارند که ۵ تا از آنها مختص دانشگاه ها و ۱۷ مجوز مخصوص نشریات مکتوب شهرستان میباشد و در سبزوار ۹ پایگاه خبری فعال دارای مجوز داریم و ۱۲ خبرنگار آزاد که با مجموعه های خبرگزاری و روزنامه های کشوری در حال فعالیت هستند و پنج عکاس خبری و تصویر بردار در این شهرستان به صورت فعال در حال فعالیت هستند که این تعداد پایگاه خبری و نشریات مکتوب در شهرستان سبزوار بعد از مشهد بیشترین مجوز را در خراسان رضوی داریم.

 

رضا شجاع مقدم گفت: در سال های گذشته هر دستگاهی برنامه روز خبرنگار را به صورت انفرادی برگزار میکرد ولی امسال با هماهنگی تمامی ادارات شهرستان این مراسم را برگزار خواهیم کرد .

وی گفت : هم اکنون تنها جایی که میتواند از خبرنگاران حمایت کند داشتن نمایندگی خانه مطبوعات در سبزوار میباشد که ما پیگیر آن هستیم که بتوانیم نمایندگی خانه مطبوعات را در سبزوار داشته باشیم و در بحث بیمه خبرنگاران هم به صورت جدی پیگیر هستیم که مشکل بیمه خبرنگاران را هم در شهرستان حل کنیم و در بحث مسائل اموزشی با کمک مجموعه های انجمن صنفی خبرنگاران ، کانون خبرنگاران و بسیج رسانه مشکل آموزش خبرنگاری را در شهرستان حل کنیم.

 

فرماندار سبزوار گفت: ممنون زحمات رئیس ارشاد و همکارانشان هستیم که در عرصه های مختلف به ویژه در مورد تغییر فیزیکی و توجه به ساختمان و آثار نقاشی بر دیوار مجموعه اداره ارشاد هستیم.

احمد برادران گفت : روز خبرنگار و رسانه و جایگاه رسانه امروز به عنوان یکی از ارکان مهم در حوزه دموکراسی است شرایط اجتماع و شرایطی که با آن مواجه هستیم در حوزه رسانه و جایگاه رسانه و عنصر مهمی که میتواند در جهت ارتقاع سطح فرهنگ عمومی جامعه و همچنین بیان مطالبات مردمو بیان دست اورد ها و خدمات نظام جمهوری اسلامی در دولت ها در طول ایام داشته باشند جایگاه رسانه در جایگاه تازه ای است.

 

وی اضافه کرد: امروزه تحقق شعار دهکده جهانی عملی شده است. گاهی در یک گروهی یا کانالی تعداد اعضا را وقتی نگاه میکنیم به اندازه برخی از کشور ها عضو هستند.

 

برادران افزود : رسانه و خبرنگاران به وظیفه خود عمل کنند در زمینه اطلاع رسانی ارتقاء سطح داشتن و بینش جامعه میتواند در همین فرصت هایی که امروز در اختیارهست جزعی از زندگی ما شده است.

 

فرماندار ویژه سبزوار گفت: امروز رسانه بسیار کار آمد، بسیار مفید ، ضرروری در زندگی امروزی است. گاهی یک مطلب دروغ توسط افراد منتشر میشود اشکال است . البته اگر در آن مجموعه تخلفی میشود نباید درب آن را ببندیم باید آسیب هارا مدیریت کنیم .

 

وی گفت: دعوت از خبرنگاران در همه جلسات به عنوان یک تکلیف است که در جلسه شورای اداری هم به همه مسئولین اشاره کردم. ما در اتاق شیشه ای نشستیم اشکالی ندارد و لازم است خبرنگاران حضور داشته باشند.

 

محمد مهرنیا مدیر کانون بسیج رسانه گفت: بسیج رسانه یک نهاد مردمی فراگیر است و امادگی خود را برای برگزاری کلاس های آموزش خبرنگاری در سبزوار اعلام میکند.

 

رضا نامنی مدیر صدا وسیما سبزوار گفت: با تشکر از مسولان ارشد شهرستان در نگاه ویژه به جامعه رسانه ای گفت امروز در شورای فرهنگ عمومی با تشکیل کارگروه رسانه و تاسیس سمن رسانه ای بنام کانون خبرنگاران در فرمانداری و در اداره کار با انجمن صنفی خبرنگاران و جدیدا در شورای اسلامی شهر نشان از اهمیت دادن به رسانه و خبرنگاران است که توانسته جایگاه خوبی در استان و کشور ایجاد کند.

 

وی افزود: رسانه های ملی و محلی شهرستان توانسته اند مشاور امین و پل ارتباطی بین مردم وادارات باشند و با توجه و دقت درست به توانمندیها و نقاط ضعف و قوت شهرستان زمینه رشد و توسعه سبزوار فراهم کنند.

 

️رئیس اداره ارشاد سبزوار محمد حشمتی را به عنوان مدیر اجرایی مراسم روز خبرنگار در این جلسه معرفی کرد.

..

.

.

/انتهای پیام

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true