رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار گفت: ساختمان کنونی این پایگاه با 410 متر زیربنا و قدمت 18 ساله و امکانات آن پاسخگوی نیازهای این شهرستان نیست و معطلی بیش از حد شهروندان برای اهدای خون را به همراه دارد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 6 آبان - 1400  
true
true
ساختمان 18 ساله و امکانات انتقال خون سبزوار پاسخگوی نیاز شهروندان نیست

پرستو جمیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روند خونگیری به طور معمول 20 تا 30 دقیقه طول می کشد اما امکانات این اداره برای دریافت خون 6 تخت و یک دکتر است که این امر سبب می شود در زمان اوج مراجعات، اهداکنندگان خون بیش از یک ساعت در صف منتظر بمانند.

 

وی اظهار کرد: گرچه در سال 1390 زمینی به وسعت 2 هزار و 100 مترمربع برای احداث ساختمان جدید این پایگاه اختصاص یافت اما در 6 سال گذشته این طرح با 15درصد پیشرفت فیزیکی متوقف مانده است.

 

وی گفت: با توجه به افزایش مراجعات مردم، اتمام هرچه سریعتر این طرح ضروری است.

 

جمیلی افزود: گرچه هر سال مبلغی به عنوان اعتبار به این امر اختصاص داده می شود اما این اعتبارات پرداخت نمی شود و به همین دلیل روند ساخت ساختمان جدید بسیار کند و فرسایشی شده است.

 

* ارسال هشت هزار و 880 واحد خون به مراکز درمانی غرب خراسان رضوی
رئیس پایگاه انتقال خون سبزوار اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون هشت هزار و 880 واحد خون و فراورده های خونی از این پایگاه به هفت مرکز درمانی در شهرستان های سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و بردسکن در غرب خراسان رضوی ارسال شد.

 

وی گفت: این فراورده ها شامل چهار هزار و 432 واحد گلبول قرمز فشرده، 2 هزار و 388 واحد پلاکت، یکهزار و 288 واحد پلاسمای تازه منجمد، 460 واحد گلبول قرمز فشرده کم کلوسیت و 321 واحد کرایو است.

 

وی افزود: همچنین طی این مدت 6 هزار و 411 واحد خون و انواع فرآورده های خونی شامل سه هزار و 233 پلاسمای تازه منجمد، یکهزار و 755 گلبول قرمز فشرده، یکهزار و 379 واحد کرایو، 25 واحد گلبول قرمز فشرده کم کلوسیت و 19 واحد پلاکت به مشهد ارسال شد.

 

جمیلی اظهار کرد: در این مدت 6 هزار و 855 نفر برای اهدای خون به این پایگاه مراجعه کرده اند که 6 هزار و 455 نفر آنان موفق به اهدای خون شدند.

 

وی گفت: از این تعداد سه هزار و 650 نفر معادل 56،5 درصد افراد، اهدا کننده مستمر و 406 نفر نیز زن بودند.

 

پایگاه انتقال خون سبزوار توزیع خون و فرآورده های آن را به بیمارستانهای سبزوار، مشهد، بردسکن، جغتای و جوین بر عهده دارد.

 

سبزوار در 230 کیلومتری غرب مشهد مقدس واقع است.

منبع خبر : ایرنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true