×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - 5 آبان - 1399  
true
true
روزمرگی آفت مدیریت شهری ماست

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار با بیان اینکه متاسفانه برای ساختن شهر و توسعه سبزوار برنامه مدونی وجود ندارد گفت:  با فعالیت مدیران ناکارآمد نمی توان امید به حل مشکلات پیش رو داشت و امروز لزوم تحول در حوزه عمرانی شهر سبزواربیش از پیش احساس می شود.

 

مهندس جواد برادران بنا در گفت وگو با سبزوار دوربین ، گفت: نبود روحیه کار و تلاش در بدنه مدیریت شهری عامل ناکارآمدی و افت سطح کیفی فعالیتهای شهری است  که منشاء اصلی آن سیاست زدگی و فعالیت مدیران ناکارآمد در حوزه شهری است.

 

وی  با بیان اینکه در سال های نخست فعالیت در صنعت ساختمان سبزوار برای اولین بار سقف های کرومیت را جایگزین سقف های طاق ضربی در صنعت ساختمان سبزوار کردم ، اظهار داشت: خوشبختانه استفاده از این تکنولوژی در ساختمان سازی تحول قابل توجهی را سبزوار ایجاد کرد.

 

جواد برادران بنا با اشاره به عضویت خود در انجمن بتن ایران ، افزود: طی فعالیت خود همیشه سعی داشتم که از لحاظ تخصصی و علمی متناسب با اطلاعات و تکنولوژی روز دنیا حرکت کنم و در این راستا صنعت ساختمان بتنی را در شهرستان سبزوار ترویج دادم که علاوه بر افزایش ساخت و ساز با احداث کارخانه های بتن سازی ظرفیت اشتغال خوبی در شهر ایجاد شد.ودر حال حاضر پنج کارخانه بتن سازی در شهر سبزوار مشغول به فعالیت است

 

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار با اشاره به فعالیت های عمرانی اش در شهر سبزوار گفت: پروژه مجتمع داروسازی طاها سبزوار یکی از مهم ترین فعالیت های کاری بنده بود که با وجود مشکلات پیش رو طی مدت محدود و با کیفیت قابل توجهی به مرحله احداث رسید .

 

وی با بیان اینکه هشت ماه از فعالیت مجمتع دارو سازی طاها سبزوار می گذرد و مهم ترین مواد اولیه و هارمونی برای استفاده در صنعت داروسازی کشور به تولید می رسد ، بیان کرد: طی مدت احداث پروژه سه هزار نفر کارگر مشغول به فعالیت بودند که با توجه به شرایط رکود بازار ساختمان فعالیت این میزان کارگر بی نظیر بود.

 

برادران بنا که در کارنامه اش مجری ساختمان برتر سال 90 به چشم می خورد ادامه داد: در فعالیت عمرانی به دنبال اثر گذاری و پرهیز از هرگونه روزمرگی هستم تا با ایجاد خلاقیت و نوآوری حوزه کاری خودم را متحول کنم.

 

برادران بنا که تاکنون چندین طرح بزرگ عمرانی را در دانشگاه های منطقه مدیریت کرده  یکی از مهم ترین نیاز های ضروری شورای شهر سبزوار را تحول در حوزه عمرانی دانست و گفت: پس از کسب آرای مورد نیاز از سوی مردم ترجیح می دهم که براساس تخصص و مهارت در کمیسیون عمران شورای شهر سبزوار حضور پیدا کنم.

 

وی با اشاره به لزوم توجه به حوزه عمرانی برای ایجاد زیرساخت های توجه شهری ، افزود: در حال حاضر یکی از مشکلات اصلی سبزوار ناکارآمدی مدیریت شهری است که منشاء اصلی آن سیاست زدگی و فعالیت مدیران ناکارآمد در حوزه شهری است.

 

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار شعار انتخاباتی خود را خرد فراتر از سیاست اعلام کرد و متذکر شد: خردمندان باید اثر گذاری خود در انتخابات 29 اردیبشهت نشان دهند و باید با حضور حداکثری خود برمبنای عقلاینت افراد متخصص و توانمند در حوزه شهری را حمایت کنند.

 

برادران بنا با بیان اینکه مشکلات شهری باید به دور از سیاسی بازی و باند بازی اشخاص حل شود ، گفت: سیاسی بازی مدیران شهری باعث شده که طی چهار سال اخیر بیشترین زمان و انرژی اعضای شورای شهر سبزوار صرف امور خرد و بی ارتباط با توسعه شهری هدر شود و متاسفانه زمان کمتری برای توسعه و عمران شهری و برنامه میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته اند.

 

وی با بیان اینکه در سالهای گذشته به زیرساخت های شهری سبزوار توجه لازم صورت نگرفته و بیشتر امور و نگاه ها به سمت روبنا حرکت کرده ادامه داد: بهسازی ورودی سبزوار و ایجاد تغییرات در میادین شهری مشکلات سبزوار را درمان نمی کند و هیچگاه فعالیت های ظاهری راه حل مشکلات پیچیده شهر سبزوار که اتفاقا ظرفیت های زیادی برای توسعه دارد نیست.

 

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار با بیان اینکه مردم انتظار بیشتری از عملکرد شورای شهر سبزوار دارند و در حال حاضر برخی از اعضای کنونی سابقه چندین سال حضور دارند ولی متاسفانه مشکلات فیزیکی شهر تغییر پیدا نکرده است ، افزود: اکنون برخی از پروژه های شهری به دلیل سیاسی بازی و نبود نگاه کارشناسانه و علمی برخی از افراد نیمه تمام مانده است.

 

برادران بنا با اشاره لزوم اجرای پروژه اتصال امامزاده شعیب (ع) به کمربندی سبزوار ، بیان کرد: این پروژه ظرفیت فوق العاده ای برای توسعه شهری سبزوار ایجاد می کند که می تواند با جذب زائران امام رضا (ع) رونق اقتصادی را در شهر دوچندان کرد .

 

وی همچنین با بیان اینکه پروژه ارگ امریه نیز به دلیل ناکارآمدی مدیران شهری نیمه تمام مانده است ، عنوان کرد: با اجرای این پروژه قرار بود که محله قدیمی سبزوار در جنوب میدان دروازه عراق بازسازی شود که متاسفانه پس از تملک محله و نارضایتی ساکنان محل به صورت نیمه تمام رها شده است.که در صورت شروع بکار این طرح تعداد زیادی از کارگران ساختمانی و مشاغل وابسته مشغول بکار می شوند .

 

برادران بنا پروژه های شهدای گمنام و پارک بزرگ ایرانیان توحید شهر سبزوار را از دیگر پروژه عمرانی نیمه تمام شهرداری سبزوار دانست و یادآورشد: اجرای این پروژه های عمرانی با تعامل و همکاری مدیران اثرگذاری مناسبی در حوزه شهری ایجاد می کند.

 

وی با بیان اینکه به دلیل بی توجهی مدیران مشکلات قنوات سبزوار ، محبط زیست و کمبود فضای سبزواردر مناطق حاشیه ای به عنوان بحران شهری تبدیل شده است ، گفت: کمربندی سبزوار و اتصال به مشهد مقدس ظرفیت فوق العاده ای برای شهر سبزوار ایجاد کرده است که با ایجاد فضای سبز مناسب جذب گردشگر و زائران امام رضا (ع) را به دنبال دارد.

 

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار ادامه داد: احیای کمپ بهمن و ایجاد واحد های تجاری در اطراف کمربندی سبزوار بستر توقف و استراحت زائران را فراهم می کند.

 

برادران بنا برنامه محور بودن ، ساماندهی فعالیت های شورای شهر و شهرداری سبزوار را از مهم ترین اولویت های کاری خود در صورت حضور در شورای شهر دانست و بیان کرد: شورای شهر پارلمان محلی است که می تواند در حل معضلات شهری نقش مهمی داشته باشد که متاسفانه این چنین نشد و طی چند سال اخیر شورای شهر سبزوار به شورای شهرداری تبدیل شده است.

 

وی حضور افراد غیر متخصص را از مهم ترین آسیب های کنونی شورای شهر سبزوار اعلام کرد و گفت: انتخابات افراد برای حضور در کرسی شورای شهر به صورت قومی و قبیله ای انجام می شود که اگر انتخابات شورای شهر به صورت دو مرحله ای انجام می شد قطعا افراد دارای تخصص ، علم و دانش در شورای شهر سبزوار حضور پیدا می کردند.

 

نامزد پنجمین دوره شورای اسلامی شهر سبزوار با بیان اینکه کتاب سبزوار ، شهر آینده با برنامه ریزی کارشناسی برای خردمندان و اساتید تدوین شده است ، افزود: این کتاب می تواند مورد استفاده لایه های مختلف شهری و اجتماعی قرار گیرد و راهگشای توسعه شهری و غلبه بر مشکلات پیش رو باشد.

 

برادران بنا با اشاره لزوم توجه به توانمندی های بانوان برای فعالیت های اجرایی ، یادآورشد: برنامه های این کتاب براساس چندین محور اصلی همانند افق 1404 ، سند توسعه سبزوار و سند توسعه پایدار براساس استاندارد های جهانی در راستای شهر سازی مورد توجه قرار گرفته و امید است کارشناسان و علاقمندان به توسعه سبزوار این کتاب را تهیه و مطالعه نمایند.

 

انتهای پیام/

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true