مهمترین اولویت های فعلی سازمان نهضت سوادآموزی استان خراسان رضوی در سال 1396 با توجه به طرح "یک قدم مانده به صبح" شناسایی والدین بی سواد، توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری و تحکیم سواد و جلوگیری از رجعت بی سوادی است. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  جمعه - 17 اردیبهشت - 1400  
true
true
رتبه نخست نهضت سواد آموزی خراسان رضوی در زمینه توسعه مراکز کمی و کیفی یاددهی و یادگیری

به گزارش سبزوار دوربین ، مصطفی اسدی معاون مدیر کل آموزش و پرورش استان خراسان رضوی و رییس سازمان نهضت سواد آموزی استان در جمع آموزش دهندگان و سوادآموزان قطب شهید فرومندی سبزوار در محل مجموعه فرهنگی رفاهی تالار فرهنگیان این شهرستان ، گفت: مهمترین اولویت های فعلی سازمان نهضت سوادآموزی استان خراسان رضوی در سال 1396 با توجه به طرح “یک قدم مانده به صبح” شناسایی والدین بی سواد، توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری و تحکیم سواد و جلوگیری از رجعت بی سوادی است.

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از کلیه مسئولین، کارکنان و آموزش دهندگان قطب شهید فرومندی سبزوار افزود: طرح “یک قدم مانده به صبح” به مفهوم خروج سوادآموز از تاریکی ها و ورود به دنیای روشن زندگی می باشد. در این طرح از جامعه شش هزار نفری افراد واجد شرایط ، بیش از سه هزار نفر معادل 50 درصد از جامع هدف در سطح استان شناسایی و نسبت به سوادآموزی آنان اقدام شده است.

 

رییس سازمان نهضت سواد آموزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه اکثریت جامعه هدف در این طرح را بانوان تشکیل می دهند گفت: طیف سنی افراد جذب شده در این برنامه 10 تا 49 سال بوده و اکثر این افراد والدین دانش آموزان می باشند.

 

اسدی افزود: توسعه کمی و کیفی مراکز یاددهی و یادگیری نیز از اولویت های مهم سازمان بوده و با توجه به اینکه تا سال گذشته 37 مرکز یاددهی و یادگیری در استان وجود داشته است، برنامه ریزی شده تا 37 مرکز دیگر نیز تاسیس شود که در مجموع 74 مرکز می باشد که از این نظر استان خراسان رضوی رتبه اول کشوری را داراست .

مصطفی اسدی در ادامه خواستار همکاری آموزش دهندگان و سواد آموزان در طرح های اجرا شده در زمینه رفع بی سوادی مانند طرح “یکصد روستای پاک” شد و ادامه داد: تحکیم سواد که با هدف جلوگیری از رجعت بی سوادی است سومین اولویت کاری سازمان بوده ودر بسیاری از برنامه ها از جمله برگزاری حلقه های کتابخوانی، قطب شهید فرومندی رتبه های بالای کشوری را کسب کرده است .

 

وی در انتها عنوان کرد: موضوع استخدام آموزش دهندگان نهضت سواد آموزی از طریق کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است و در آینده نزدیک برنامه آن اعلام و ابلاغ خواهد شد. همچنین حق الزحمه و حقوق آموزش دهندگان نیز به ترتیب مدارک واصله به استان به زودی پرداخت خواهد شد .

 

در این مراسم معاونت مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان سبزوار ضمن تشکر از زحمات نیروهای ستادی و تمامی کارکنان اداره نهضت سواد آموزی و آموزش دهندگان در راستای رفع بی سوادی و تبریک هفته نهضت سواد آموزی گفت: امروز اقتدار نهضت و پیشبرد اهداف خرد و کلان آن در جامعه بستگی به موقعیت علمی، اخلاقی و دلسوزی مسئولین نهضت در رده های بالا و پایین این سازمان داشته که مجموعه مدیریتی نهضت سواد آموزی استان توانسته اند جایگاه ویژه ای را برای نهضت در سطح استان و کشور تعریف نمایند.

 

حسن محرابی با اشاره به اینکه حضرت امام (ره) دو هدف ارزشمند برای نهضت تعریف کردند که اهداف کوتاه مدت آن رفع بی سوادی و محرومیت و اهداف بلند مدت ارتقا آگاهی و دانش و خروج جامعه از عوام گرایی بود، افزود: نهضت سواد آموزی شهرستان سبزوار 860 نفر را در طرح ” یک قدم مانده به صبح” شناسایی نموده است که از این تعداد 482 نفر ثبت نام شده اند و باقیمانده این افراد که نزدیک به 400 نفر هستند در کلاسهای آموزشی و در طرح های تحکیم و انتقال جذب شده اند و اهداف پیش رو تحقق یافته است .

 

درانتهای این مراسم با اهدای جوایز و لوح تقدیر از آموزش دهندگان و سوادآموزان برتر قطب شهید فرومندی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true