معاون دانشجویی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: در اصلاحیه ای که از سوی معاون آموزشی وزیر ارسال شده، پرداخت هزینه برای دانشجویان روزانه ورودی قبل 93 حذف شده که در دانشگاه حکیم نیز اجرا خواهد شد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  شنبه - 9 اسفند - 1399  
true
true
حذف پرداخت هزینه دانشجویان روزانه ورودی قبل 93 در دانشگاه حکیم

دکتر بهمن کروجی با بیان این مطلب اظهار کرد: بعد از ابلاغ آیین‌نامه جدید آموزشی دوره کارشناسی در سال 93 و به استناد آیین‌نامه مذکور و با توجه به ویژگی آن (حذف نمرات افتاده از معدل گیری کل و ارتقای معدل فارغ التحصیلان) این آیین نامه را به ورودی های 91و92 تعمیم داد.
وی ادامه داد: براساس آیین نامه سنوات آموزش رایگان کاهش می‌یابد و دانشجویان که باید درس خود را در 8 نیمسال تمام نمایند اگر به نیمسال دهم برسند باید هزینه تحصیل را پرداخت نمایند.
معاون دانشجویی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری خاطرنشان کرد: در اصلاحیه‌ای که از سوی معاون آموزشی وزیر ارسال شده پرداخت هزینه برای دانشجویان روزانه ورودی قبل 93 حذف شده که در دانشگاه حکیم نیز اجرا خواهد شد.
معاون دانشجویی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: اما در خصوص دانشجویان شبانه هنوز ابهام وجود دارد که امروز طی یک نامه وضعیت از وزارت علوم استعلام گردید که در صورت تایید مشکل دانشجویان شبانه نیز حل خواهد شد.
در طی روزهای گذشته تعدادی از دانشجويان ورودي 91 دانشگاه حکیم سبزواری كه با مشكل سنوات غير مجاز مواجه شدند، در خصوص اعتراض به پرداخت شهريه قانوني ابلاغي از طرف وزارت علوم در خصوص ترم‌های 10 به بالا در جلو سازمان مركزي دانشگاه اجتماع کردند.
دانشگاه حكيم سبزواري در سال 91 در حدود 1700 دانشجوی ورودي داشته است كه همه آن‌ها بدون مشكل فارغ التحصيل شده‌اند و تنها حدود 70 نفر هنوز موفق به فارغ التحصيلي نشدند و با مشكل سنوات 10 ترم مواجه شدند.

منبع خبر : ایسنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true