طرح پرورش و جوانسازی هزار هکتار از تاغزارهای دارای عمر بالا و مبتلا به آفت در این شهرستان اجرا شد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 6 آبان - 1400  
true
true
جوانسازی هزار هکتار تاغزار در سبزوار

به گزارش سبزوار دوربین قاسم آخوندی افزود: اجرای این طرح از سال 1386 آغاز و با توجه به روند تامین اعتبار بطور میانگین هر سال در سطح 150 تا 200 هکتار از تاغزارها عملی شد.

 

وی ادامه داد: طرح پرورش و جوانسازی تاغزارها در محدوده روستاهای کلاته میرعلی، ملوند، حارث آباد و دولت آباد بخشهای مرکزی و روداب شهرستان سبزوار اجرا شده است.

 

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سبزوار گفت: این شهرستان در کانون بحرانی فرسایش بادی قرار دارد. پارسال برای مهار و جلوگیری از افزایش بیابانها و فرسایش بادی در 120 هکتار از زمینهای بیابانی با اعتبار 2 میلیارد ریال درختان تاغ در گونه‌های مختلف با بذرپاشی، نهالکاری مستقیم، پرورش و ‌نهالکاری با استفاده از انحراف و پخش سیلابها کاشته شد.

 

وی همچنین نابودی تاغزارهای برای تولید ذغال را یک تهدید توصیف و بیان کرد: اداره منابع طبیعی با همکاری دستگاه قضا در حد توان جلوی این پدیده را گرفته و همچنین فروش ذغال در سطح شهرستان سبزوار ممنوع شده است.

 

800 هکتار از وسعت یک میلیون هکتاری شهرستان سبزوار عرصه منابع طبیعی است. برای 750 هزار هکتار از زمینهای ملی در سبزوار سند مالکیت به نام دولت صادر شده است.

منبع خبر : ایرنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true