×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 17 آذر - 1401  
true
true
توان پرداخت اجاره بهای مسکن در مناطق حاشیه شهر سبزوار را نداریم

این شهروند که در یکی از خیاباهای جهاد سبزوار مستاجر است، می گوید در برابر گرانی سایر کالاها می توان با مصرف نکردن آن در نهایت کنار آمد اما در شرایط کنونی برای برخورداری از یک مسکن و سرپناه این نیاز ضروری چاره ای وجود ندارد.

وی افزود: ویروس کرونا نیز به بیکاری کارگران دامن زده است و بنده که کارگر سر گذار هستم بیشتر روزها بیکار می مانم و شرمنده خانواده خود می شویم.

این شهروند ادامه داد: نرخ اجاره بها که سال گذشته در برخی مناطق حاشیه سبزوار ماهیانه 250 هزار تومان بوده هم اینک از 500 هزار تومان فراتر رفته در حالیکه میزان درآمد اقشار ضعیف تغییر نکرده است.

*مسئولان شهری با تدبیر و برنامه ای با گرانی افسار گسیخته مسکن مقابله کنند

یک جوان سبزواری نیز گفت: بعد از دهه آخر ماه صفر تصمیم دارم همراه با همسرم زندگی مشترک خود را آغاز کنیم اما موضوع گرانی اجاره مسکن شرایط را برای ما دشوار کرده است.

وی افزود: اجاره بها در سبزوار همچون سایر شهرهای کشور افزایش زیادی یافته از صاحبخانه ها تقاضا داریم در این شرایط سخت اقتصادی و بیکاری جوانان مروت و گذشت داشته باشند.

این جوان سبزواری افزود: متاسفانه بیشتر مسئولان شهری اجاره نشین نبوده اند و طعم محرومیت را نچشیده اند وگرنه با تدبیر و برنامه ای با این گرانی افسار گسیخته مسکن مقابله می کردند.

وی تصریح کرد: انتظار داریم دولت، دستگاه نظارتی وقوه قضاییه به موضوع گرانی مسکن و نرخ اجاره بها ورود پیدا کنند تا شرایط حداقلی تامین مسکن برای اقشار ضعیف فراهم شود.

پایگاه خبری سبزوار دوربین در این پرونده تصمیم داردضمن بررسی عوامل قیمت نجومی مسکن، راهکارها و اقدامات حل ابن معضل از طریق دستگاههای مرتبط و متولیان حوزه مسکن شامل فرمانداری، شورای اسلامی شهر، شهرداری، اتحادیه های املاک و مصالح ساختمانی، دادگستری و راه و شهرسازی مورد ارزیابی قرار دهد.

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true