سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری گفت: تفاهمنامه همکاری بین المللی میان این دانشگاه و دانشگاه سید جمال ادین افغانی(اسدآبادی) و دانشگاه دولتی ولایت لغمان در سبزوار امضا شد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 1 خرداد - 1401  
true
true
تفاهم همکاری بین دانشگاه حکیم سبزواری و دو دانشگاه افغانستان

به گزارش سبزوار دوربین  دکتر علی اصغر مولوی در این مراسم و در خصوص فراهم شدن زمینه ارتباط این دانشگاه‌ها با یکدیگر اظهار کرد: با توجه به اهمیت همکاری‌های آموزشی، تحقیقاتی و فناوری میان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی برای مشارکت فعال استادان و محققان در زمینه علم و فناوری و به منظور توسعه روابط علمی، دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه‌های سید جمال ادین افغانی(اسدآبادی) و لغمان در موارد زیر توافق کردند.
وی ادامه کرد: دو طرف نسبت به تبادل اعضای هیات علمی، محققان و متخصصان برای تحقیق، تدریس و یا تبادل نظر اقدام می‌کنند و همچنین تسهیلات لازم را برای تبادل استادان یکدیگر به منظور گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی در دو دانشگاه فراهم می شود.
مولوی تصریح کرد: همچنین در زمینه برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری و انجام پروژه‌های تحقیقاتی مشترک همکاری برقرار و نسبت به تبادل دانشجو در رشته‌ها و مقاطع مورد توافق برای ادامه تحصیل براساس مقررات جاری دو کشور اقدام می‌شود.
سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری خاطرنشان کرد: براساس این تفاهم نامه دو طرف نسبت به مبادله اطلاعات، کتاب‌ها، نشریات علمی، مدارک علمی و تحقیقـاتی، پایان‌نامه های دانشجویی و نرم افزارهای رایانه ای در زمینه های آموزشی، پژوهشی و فناوری جهت ارتقای علمی استادان دو دانشگاه در سطح کارشناسی ارشد و دکتری اقدام می کنند.
وی ادامه داد: تسهیلات لازم برای بازدید استادان، محققان و دانشجویان این دانشگاه‌ها ایجاد و مسائل مالی اجرای هر یک از مفاد بر اساس توافق دو طرف و مذاکرات صورت گرفته، خواهد بود.
مولوی گفت: طرفین در صورت لزوم برای تعیین جزئیات جهت اجرای هر یک از مفاد یادداشت تفاهم، نسبت به تنظیم برنامه اجرایی بر اساس مذاکرات و توافقات اقدام می کنند.
سرپرست دانشگاه حکیم سبزواری اظهار کرد: مدت اعتبار این یادداشت تفاهم 2 سال خواهد بود که در پایان برای دوره های بعدی قابل تجدید می باشد و هر یک از دو طرف برای اعلام فسخ و یا تجدید آن می بایست مراتب را به طور کتبی، 6 ماه قبل از اتمام زمان تعیین شده به طرف مقابل اعلام کنند.
دانشگاه حکیم سبزواری جز 22 دانشگاه محور کشور است که با 10 دانشکده و حدود 9000 دانشجو دارای 33 گروه آموزشی و 139 کد رشته‌ تحصیلی در مقاطع کارشناسی تا دکترا است.
عکاس: سجاد یوسفی

منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true