طی 9 ماه امسال 18 پرونده تغییر غیرمجاز کاربری زمین به مساحت 2 هزار و 230 متر مربع در این شهرستان تشکیل شد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - 6 آبان - 1400  
true
true
تشکیل 18 پرونده تغییر غیرمجاز کاربری زمین در سبزوار

به گزارش سبزوار دوربین هادی استیری گفت: این پرونده ها در شعبه ویژه تغییر کاربری در دادگستری سبزوار رسیدگی و حکم تخریب برای ساخت و سازهای غیرمجاز در آن صادر می شود.

 

وی اظهار کرد: از این میزان تغییر کاربری، یک هزار و 513 متر مربع مربوط به اراضی زراعی و 717 متر مربع مربوط به باغ ها است.

 

وی گفت: همچنین از ابتدای امسال 63 مورد تغییر غیر مجاز کاربری اراضی در این شهرستان شناسایی شده که اخطارهای لازم از طریق مراجع قضایی به متخلفان داده شده است.

 

استیری افزود: در سال جاری 9 فقره ساخت و ساز بدون مجوز که پارسال در محدوده اراضی باغی و زراعی انجام شده بود با حکم مراجع قضایی قلع و قمع شد.

 

وی اظهار کرد: طبق تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری، هر گونه ساخت و ساز خارج از طرح هادی روستا و محدوده اراضی باغی و زراعی بدون دریافت مجوز تغییر کاربری غیر قانونی است.

 

وی گفت: سامانه تلفنی 131 به منظور حفظ کاربری زمینهای کشاورزی در سبزوار راه اندازی شده و مردم می توانند هرگونه تخلف در این زمینه را از این طریق اعلام کنند.

 

سبزوار دارای 35 هزار هکتار کشتزار، 16 هزار هکتار عرصه باغی و حدود 20 هزار بهره بردار بخش کشاورزی است.

منبع خبر : ایرنا
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true