برخی از قوانین مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناطق روستایی کارشناسی نیست/ کمک 73 هزار میلیارد ریالی دولت به دهیاری های کشور | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - 19 اسفند - 1399  
true
true
برخی از قوانین مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناطق روستایی کارشناسی نیست/ کمک 73 هزار میلیارد ریالی دولت به دهیاری های کشور

معاون دهیارهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه برخی از قوانین مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناطق روستایی کارشناسی نیست ، گفت: طی فعالیت دولت، 73 هزار میلیارد ریال به دهیاری های کشور کمک مالی شده است.

 

به گزارش سبزوار دوربین ، سعید رضا جندقیان ظهر امروز در همایش ملی بررسی راهکار های مدیریت توسعه کار آفرینی روستایی در ایران که در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد، با بیان اینکه  71 درصد از اعتبارات کشور به عرصه توسعه روستایی در سه سال اخیر اختصاص یافته است، اظهار داشت: طی فعالیت دولت در سه سال و نیم گذشته، 73 هزار میلیارد ریال به دهیاری های کشور کمک مالی شده، علاوه براین، از سال 1382 تا ابتدای سال 1393 بالغ بر  130 هزار میلیارد ریال به دهیاری های کشور اختصاص یافت.

 

وی با انتقاد از نظام بودجه ریزی و برنامه ریزی کشور ، افزود: از ابتدای شروع فعالیت دولت تاکنون، ساختار های نظام برنامه ریزی اصلاح شده و باید ایجاد فضای جدید نظام برنامه ریزی جدیدی به دستگاه های اجرایی ارائه شود.

 

معاون دهیارهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به برگزاری نشست های متعدد برای اصلاح قوانین در عرصه های روستایی، بیان کرد: نظام سیاسی و اداری کشور در سالیان اخیر بی برنامه شده بود، در حال حاضر نیز برخی از پست های سازمانی در سیستم اداری کشور بدون دلیل ایجاد شده است.

 

جندقیان ادامه داد: برنامه ها و قونین بسیاری برای انجام فعالیت های مرتبط به حوزه توسعه در کشور وجود دارد که بخش مهمی از آنها در تعارض با یکدیگر هستند.

 

وی با بیان اینکه پس از اعلام برنامه مقام معظم رهبری برای اجرایی اقتصاد مقاومتی دستور العمل های متعدد برای نهاد های مختلف و ادارات ابلاغ شده است، گفت: برخی از دستور العمل ها به جای حمایت از اجرا شدن برنامه اقتصاد مقاومتی، در تعارض با یکدیگر هستند که این امر باید از طریق مدیران نظام و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، مورد بازبینی قرار گیرد.

 

معاون دهیارهای سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با اشاره به لزوم استفاده از توانمندی های مناطق روستایی، افزود: نهادسازی دهیاری ها و تغییر رویکرد با استفاده از نگاه دانشگاهی و علمی زمینه های توسعه مناطق روستایی را فراهم می کند.

 

جندقیان با بیان اینکه در حال حاضر روستاهای ما نیازمند اندیشه و تفکر دانشگاهی هستند، ادامه داد: برخی از قوانین مجلس شورای اسلامی برای توسعه مناطق روستایی کارشناسی نیست.

 

وی یادآورشد: انجام فعالیت های زیرساختی در روستاها یکی از اولویت های دولت بوده که با همکاری مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی وپژوهشگران سند توسعه روستایی کشور بزودی تدوین می شود.

 

انتهای پیام/

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true