ظهر امروز خبرهای خوشی از جلسه پیگیری احداث و جذب سرمایه گذار جهت کشتارگاه صنعتی دام سبزوار که در محل شهرداری برگزار شد، بیرون آمد. | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 17 اسفند - 1399  
true
true
احداث کشتارگاه صنعتی دام در سبزوار وارد مرحله جدیدی می شود

به گزارش سبزوار، این موضوع که سالیان مدیدی است مدیران شهری و شهروندان سبزواری را در انتظار تحقق و تعیین تکلیف آن گذاشته است، امروز، با حضور اسماعیل نامنی مدیر صنایع تبدیلی جهاد کشاورزی خراسان رضوی، رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا، شهردار سبزوار، مدیر جهاد کشاورزی و جمعی از مدیران ارشد شهرداری زمین کشتارگاه صنعتی سبزوار وارد مرحله جدیدی شد.

 

مسئول پیگیری کشتارگاه صنعتی دام سبزوار در این رابطه گفت: این جلسه به منظور ایجاد کشتارگاه صنعتی و چگونگی جذب سرمایه گذار با توجه به مجوز صادره و زمین بنام شهرداری برگزار شد.

 

علی عظیم نسب از خلع ید سرمایه گذار قبلی این پروژه با تلاش و همراهی شهرداری و مدیریت شهری توسط استان خبر داد و گفت: با این اتفاق و تعاملی که بین مدیران شهری سبزوار وجود دارد در آینده ای نه چندان دور خبرهای خوشی از روند احداث نخستین کشتارگاه صنعتی دام سبزوار به گوش خواهد رسید.

 

او افزود: در این جلسه مقرر شد شهرداری نسبت به معرفی متقاضیان سرمایه گذار به کارگروه ساماندهی کشتارگاه جهت بررسی و انتخاب سرمایه گذار واجد شرایط اقدام و جهادکشاورزی نیز حمایت های لازم را با اعطای تسهیلات به سرمایه گذار داشته باشد.

 

عظیم نسب اضافه کرد: در این جلسه همچنینی مقرر شد پس از معرفی سرمایه گذار به استان مجوز در خصوص زمین واگذار شده بنام شهرداری و انتقال بنام وی تصمیم گیری شود.

وی با یادآوری اینکه سال گذشته پس از پیگیری های ۴ ساله، زمین کشتارگاه صنعتی سبزوار به شهرداری تحویل داده شد، بیان کرد: این زمین با ۳ هزار متر مربع مساحت و زیربنای ۵۸۰۰ مترمربع با ظرفیت کشتار سالانه ۲۰ هزار تن  در محل ضلع جنوبی کال شور در جاده دولت آباد ساخت و احداث خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه فعالیت کشتارگاهی گاو، گوسفند، بز، شتر، بسته بندی انواع گوشت و فراورده های گوشتی، تولید و عمل آوری و بسته بندی تولیدات جانبی خوراکی و خوراک حیوان کشتارگاه دام در این مکان صورت حواهد گرفت، گفت: کشتارگاه صنعتی سبزوار برای ۵۰ نفر اشتغالزایی مستقیم و بیش از ۱۰۰ نفر اشتغالزایی غیر مستقیم خواهد داشت.

 

 

گفتنی است شهرستان سبزوار در حال حاضر حدود ۵۰۰ هزار راس دام سبک و ۲۰ هزار راس سنگین داشته و بازار خرید و فروش دام در آن رونق زیادی دارد. عدم وجود کشتارگاه صنعتی دام در سبزوار باعث شده تا سالانه چندین هزار راس دام این شهرستان به صورت زنده برای کشتار به دیگر استان های کشور صادر شده و علاوه بر این دام مورد نیاز سبزوار در کشتارگاه سنتی کوچک آن کشتار شود.

منبع خبر : شهرداری سبزوار
true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true