آغاز مطالعات راهكارهاي توسعه روستايي در سبزوار | پایگاه خبری سبزوار دوربین
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - 17 اسفند - 1399  
true
true
آغاز مطالعات راهكارهاي توسعه روستايي در سبزوار

رئيس دانشگاه حکیم سبزواري از امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین دانشگاه حکیم سبزواری و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی برای انجام طرح مطالعات توسعه روستایی خبر داد.

به گزارش سبزوار دوربين ، جواد حدادنیا در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای همکاری مشترک میان دانشگاه حکیم سبزواری و دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خراسان رضوی با هدف استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های علمی، پژوهشی و افزایش سطح کیفی و کمی مطالعات روستایی است.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی در راستای شناسایی و رفع تنگناها و چالش های روستایی ،افزود: مطالعه و شناسایی اولویت های توسعه در مناطق روستایی توسط دانشگاه و ارائه راهکارهای کاربردی در راستای رفع موانع و اجرای طرح های جدید در روستاها می تواند به توسعه این مناطق کمک کند.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری از ایجاد مرکز مطالعات مشترک مدیریت توسعه روستایی در دانشگاه حکیم سبزواری خبر داد و گفت: طرح ریزی و اجرای برنامه های آموزشی و برگزاری کارگاه های علمی-آموزشی موردنیاز دهیاران خراسان رضوی با تعیین اولویت های موردنیاز دفتر و حمایت از طرح های مطالعاتی اساتید و پایان نامه های دانشجویان تحصیلات تکمیلی از مهم ترین موضوعات این تفاهم نامه است.

حدادنیا اضافه کرد: هم فکری طرفین برای ایجاد، تقویت زمینه های اشتغال فارغ التحصیلان رشته ها، گرایش های مرتبط روستایی دانشگاه در مناطق روستایی، امکان تبادل اندوخته های علمی- تجربی مدیران اجرایی خراسان رضوی، مدیریت محلی روستایی با اعضای هیات علمی و دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی از دیگر موضوعات این تفاهم نامه است.

وی متذکر شد: رشته های مرتبط در دانشگاه حکیم سبزواری از طریق برگزاری نشست مشترک و بازدیدهای علمی دانشجویی از مناطق روستایی، کارگاه های آموزشی، هم فکری متقابل در راستای ایجاد نوآوری و خلاقیت در توسعه ظرفیت های شغلی با بهبود توسعه زمینه های کارآفرینی از طریق فناوری های نوین و برگزاری همایش های علمی ادواری مرتبط با نیازمندی ها و ظرفیت های روستایی خراسان رضوی با تأکید بر ایجاد و تجهیز دبیرخانه دائمی همایش های علمی مطالعات مدیریت روستایی در دانشگاه حکیم سبزواری از دیگر موضوعات مورد توافق در این تفاهم نامه محسوب می شود.

رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با تأکید بر اینکه استانداری در این تفاهم نامه متعهد شد از ایجاد مرکز مطالعات مدیریت روستایی در دانشگاه حکیم سبزواری حمایت کند بیان کرد: همچنین فراهم سازی بستر مناسب جهت تشکیل کمیته شناسایی زمینه های اشتغال فارغ التحصیلان مطالعات مرتبط با روستایی، حمایت از برگزاری همایش های علمی مرتبط با موضوعات مدیریت روستایی در دانشگاه، هدایت و انعقاد طرح های مطالعاتی مورد نیاز در زمینه های مدیریت روستایی خراسان رضوی با دانشگاه از دیگر تعهدات استانداری این استان در این تفاهم نامه است.

وی یادآورشد: ایجاد کمیته علمی-تخصصی برای نظارت بر مفاد توافق، فراهم سازی زمینه ایجاد مرکز مطالعات روستایی در دانشگاه حکیم، فراهم سازی زمینه ایجاد هماهنگی در راستای برگزاری دوره های مورد نیاز دهیاران و اعضای شورای اسلامی روستاهای خراسان رضوی متناسب با اعلام نیاز دفتر از جمله تعهدات دانشگاه در این تفاهم نامه است.

 

انتهاي پيام/

 

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true